Loading

چند لحظه ...
کتاب پساسیاست؛ نظریه و روش

کتاب پساسیاست؛ نظریه و روش

نسخه الکترونیک کتاب پساسیاست؛ نظریه و روش به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۲,۱۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب پساسیاست؛ نظریه و روش

«یافتن حقیقت به روش نیاز دارد.» رنه دكارت دوران ما از سویی، دورانِ سیاستِ معطوف به زندگی روزمره (میكروپلتیك) و سیاستِ زندگانی، و از سویی دیگر، دوران سیاستِ تفاوت، تمایز، هویت و بازنمایی است. اما از جهتی دیگر، این عصر، عصر تأكید بر قلمروهای كوچك، و مقاومت نیز هست. دوران ما، همچنین دورانِ تكثیرِ زیست‌جهان یا جهان اجتماعی مردم است. به بیان دیگر، زیست‌جهانِ آدمیانِ عصر ما، به‌طور فزاینده‌ای در مسیر قطعه‌قطعه یا متکثر شدن قرار گرفته است. این شرایط، بستری برای تولد «خودِ اكسپرسیونیستی» و «هویت‌های موزائیكی» فراهم آورده است. زیست‌جهانِ این «خود»، زیست‌جهانی است بدون «مرز»؛ سرشار از حقایق متکثر؛ متأثر از بازی‌های زبانی و گفتمانی متنوع؛ دربرگیرنده‌ی راه‌ها، افق‌ها، آغازها، و فرجام‌های گونه‌گون؛ مملو از خرده‌گفتمان‌های محلی؛ تجربه‌کننده‌ی بحران‌هایی همچون بحرانِ اصالت، بحرانِ کلیت و تمامیت، بحرانِ بازنمایی، بحرانِ سوژه، بحرانِ فراروایت‌ها، فراتئوری‌ها، فراروش‌ها، و بحرانِ قطعیت‌ها و ایقان‌ها و تصدیق‌ها. دنیای این «خود»، دنیایی است همراه با دگرگونی‌های گیج‌كننده؛ سیال، نفوذپذیر و نامشخص؛ پر از ابهام، ایهام، احتمال، تصادف، تضاد، پیچیدگی، بدعت، رندی، و ارتداد.

ادامه...

مشخصات کتاب پساسیاست؛ نظریه و روش

  • ناشر نشر نی
  • تاریخ نشر ۱۳۸۹/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.38 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۹۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب پساسیاست؛ نظریه و روش

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب پساسیاست؛ نظریه و روش

متاسفانه کتاب ملغمه ای است از دیدگاههای ترجمه متفکرین مختلف که به صورتی آشفته و بی انسجام در کنار همدیگر قرار گرفته اند. این کتاب نشان می دهد که به چه میزان اساتید دانشگاه و روشنفکران ما در نگارش یک کتاب تالیفی و حتی ارجاع به نظر متفکرین دیگر با رعایت اخلاق حرفه ای ضعف دارند. احتمالا مطالعه متون استفاده شده در این کتاب به زبان اصلی راحت تر از فهمیدن جملات به کار رفته در این کتاب است و خواندن این اثر توصیه نمی شود. بهتر بود ایشان به ترجمه مقالات اصلی و ویراستاری آنها در یک مجموعه می پرداختند.
در ۵ سال پیش توسط امین ( | )
از تاجیک خوشم نمیاد
در ۴ سال پیش توسط mas...gan ( | )