Loading

چند لحظه ...
کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل

کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل
استراتژی‌ها و ابزارهای ایجاد سازمان یادگیرنده

نسخه الکترونیک کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۶,۵۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

نقد و بررسی کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل

کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل این شرایط را برای مدیران و رهبران کسب و کار فراهم کرده که چطور با ایجاد فضای گفتگو بین متخصصان و صاحب‌نظران مدیریت کشور و برقراری امکان تبادل تجربه‌های آن‌ها انگیزه‌های علاقه‌مندان را افزایش دهند. این کتاب ایده‌های علمی برای افزایش اثربخشی تلاش‌های مدیران را ارائه می‌کند.

درباره کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل

کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل نوشته‌ی پیتر سنگه در دسته کتاب‌های کسب و کار با موضوع استراتژی‌ها و ابزارهای سازمان یادگیرنده است. این کتاب اصول اساسی را که هر سازمان یادگیرنده برای نهادینه کردنِ آن‌ها بین اعضایش نیاز دارد را توضیح می‌دهد. این کتاب در سال 1990 منتشر شد و تا امروز برای بسیاری از سازمان­ها الهام‌بخش بوده است. تعداد زیادی از سازمان‌ها از این کتاب و درک نظریات سِنگه توانستند کسب‌وکار خود را متحول کنند. هنوز با این که بیش از بیست سال از انتشار این کتاب گذشته اما 5 فرمان اصلی سنگه و همکاران او در دنیای کسب و کار مورد استفاده قرار می‌گیرد. چاپ ششم این کتاب در سال 2006 نشان داد که کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل هنوز برای ایجاد انگیزه و رشد کسب و کار الهام‌بخش بوده است.

سنگه 5 اصل را در این کتاب توضیح می‌دهد که هر اصل به اندازه­ی موردِ بعدی­اش اهمیت دارد. در کتاب پنجمین فرمان این نظریه که یادگیری گروهی، دانش تلفیقیِ بیشتر و پربازده­تری نسبت به یادگیری فردی دارد. این کتاب روی شکل‌گیری دیدگاه‌های مشترک و از دست دادن ضمیر ناخودآگاه تمرکز دارد. اگر شما می‌خواهید در کسب و کار خود موقعیت‌های بزرگ‌تر و بهتری را تجربه کنید و با انتخاب‌های درست و منطقی زندگی حرفه‌ای‌تان را زیر و رو کنید کتاب پنجمین فرمان بهترین انتخاب خواهد بود.

نگاهی به فصل‌های کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل

فصل اول: حرکت!

فصل دوم: تفکر سیستمی

فصل سوم: مهارت فردی

فصل چهارم: الگوهای ذهنی

فصل پنجم: چشم‌انداز مشترک

فصل ششم: یادگیری گروهی

فصل هفتم: عرصه‌های کاربرد

فصل هشتم: فراسوی مرزها

فصل نهم: كلام آخر

ترجمه‌ی کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل به فارسی

انتشارات آریانا قلم کتاب حاضر را با ترجمه‌ی عباس‌علی رستگار ، مسعود سلطانی و  مهدی خادمی گراشی عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرارداده است. ترجمه‌ی کتاب چنان‌که از ژانر آن توقع می‌رود بسیار روان و واضح است و مترجمان در ترجمه به خوبی توانسته‌اند مطالب و نکات این اثر را حفظ و به فارسی منتقل کنند. نسخه‌ی میکروبوک صوتی و pdf این کتاب نیز برای افرادی که زمان کافی برای مطالعه ندارند منتشر شده است.

در مقدمه‌ی کتاب حاضر درباره‌ی ترجمه‌ی اثر آمده است: «تعداد بسیار زیادی از مدیران و صاحب‌نظران مدیریت پیتر سنگه را در نوشتن این کتاب یاری داده‌اند. بخش‌های مختلف کتاب را افراد متفاوتی نوشته‌اند و همین موضوع سبب دشوارتر شدن ترجمه آن شده است. همچنین بنا به عادت و روش پیتر سنگه استفاده از ادبیات غنی و مفاهیم پایه‌ای در بخش‌هایی از کتاب ترجمه آن را نسبت به متن‌های معمول مدیریت متفاوت نموده است»

چرا باید کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل را خواند؟

های کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل کتابی کاربردی، با ترجمه‌ی روان به فارسی است که می‌تواند به شما کمک کند تا در کسب‌وکار خود موفق شوید و اشتباهات رایج را تکرار نکنید.

  • کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل مناسب برای گروه سنی بزرگ‌سال است.
  • تعداد صفحات نسخه‌ی چاپی کتاب 660 صفحه است که با مطالعه‌ی روزانه 20 دقیقه می‌توانید این کتاب را در 34 روز بخوانید.
  • کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل جزو کتاب‌های حجیم و بلند با موضوع کسب و کار است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و می‌خواهند در زمینه‌ی کار و موفقیت زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند انتخاب مناسبی است.

در بخشی از کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل می‌خوانیم

جيم باسول یکی از دوستان ما که در منطقه‌ای روستایی بزرگ شده است. می‌گوید که کودکان روستایی به طور طبیعی جریان مطلوبی را در سیستم‌ها می‌آموزند. آن‌ها رابطه شیری که گاو می‌دهد، علفی که گاو می‌خورد و بذرهایی که مزرعه را سبز می‌کند، می‌دانند. وقتی آن‌ها ابری طوفانی را در افق می‌بینند به سرعت دریچه سیل را باز می‌کنند که مبادا فشار آب ناشی از باران این دریچه را تخریب کند. آن‌ها می‌دانند که اگر این کار را انجام ندهند، با مشکل مواجه می‌شوند و باید آب‌ها را خودشان گرم کنند یا از مسافت‌های طولانی آب بیاورند. آن‌ها به‌سادگی اصل اساسی زندگی را آموخته‌اند؛ سیل‌ها نشان می‌دهند که باید از آب بیشتر محافظت کرد.

تناقض‌های مشابهی در حیات سازمانی وجود دارد. زمانی که سازمان بیشترین رشد را تجربه می‌کند، وقت مناسبی برای برنامه‌ریزی و تلاش بیشتر است. سیاست‌هایی که موقعیت شما را بیشتر تحکیم می‌کنند به سرعت موجب از بین رفتن منابع می‌شوند. هر چه بیشتر برای چیزی تلاش می‌کنید، شانس خود را برای رسیدن به آن کمتر کرده‌اید. به کارگیری این اصول در زندگی، نیازمند آن چیزی است که دیوید مک کاموس رییس پیشین زیراکس در کانادا آن را چشم‌انداز جهانی می‌نامد: نگریستن به دنیا از زاویه‌ای وسیع‌تر و نه از دیدگاه لنزهای عکاسی؛ به گونه ای که دریابید فعالیت‌ها و اقدامات شما، چگونه به سایر حیطه‌های فعالیت مرتبط می‌شود.

زبان جهانی

اگرچه تفکر سیستمی، از دید بسیاری به عنوان یک ابزار حل مسئله قدرتمند شناخته می‌شود، اما ما آن را بیشتر به عنوان یک زبان می‌دانیم که به تقویت و تغییر راه‌های اندیشیدن در مورد مقوله‌های پیچیده می‌پردازد. ساختارهای فاعل۔ فعل مفعول بسیاری از زبان‌های غربی (جایی که A منجر به B می‌شود باعث می‌شود که صحبت کردن در مورد موقعیت‌هایی که در آن A منجر به B و B منجر به A می‌شود) و این هر دو با C D و رابطه دارند، دشوار باشد. ابزارهای تفکر سیستمی (مانند نمودار حلقه علت‌ها، الگوهای اصلی، مدل‌های رایانه‌ای)، به ما اجازه می‌دهند تا طراحی شده‌اند.

آن‌چه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی کسب و کار می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل

نظرات کاربران درباره کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل

کتاب های پیتر سنگه از اون دست کتاب هایی است که نیاز به تعمق و زمان زیادی داره، اما خب بعد از خوندن کتاب پنجمین فرمان و پنجمین فرمان در میدان عمل، قطعا با مدل ذهنی و تفکر سیستمی میتونید تاثیرات بیشتری بگذارید.
در ۳ سال پیش توسط zeytoonet ( | )
کتاب سنگه عالیه
در ۲ سال پیش توسط a.s...yeh ( | )
کتاب رقص تغییر ایشون رو اول خوندم خیلی جاها به این کتاب ارجاع میدن بدون شک خوندن این دو کتاب شمارو در تفکر و نگاه سیستمی راهنماس
در ۳ سال پیش توسط علی حبیبی ( | )
کتابی است بسیار مفید و موثر در زمینه های فراگیری اصول سیستم، تفکر سیستمی، کار گروهی و مبانی مورد نیاز برای داشتن سازمان های یادگیرنده. توصیه میکنم این کتاب در کتاب اصلی و تئوریکش مطالعه و بکار گرفته شود. جامعه ما نیازمند دانستن و عمل به این اصول است.
در ۱ سال پیش توسط mtv...dat ( | )
جالب است و کمک میکند به کلی تر و متفاوت تر دیدن پدیده های مختلف
در ۳ سال پیش توسط b.b....b2 ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • بعدی ›
  • آخرین ››